Jdi na obsah Jdi na menu
 


Generál Grievous, fiktivní postava ze Star Wars, byl příslušníkem rasy Kalesh. Svůj věhlas si získal ve válce mezi Kaleshy a Huky. Po havárii vesmírné lodi, kterou zosnoval Darth Sidious, se ocitl na prahu smrti, avšak byl vzkříšen.

Sidious se zajímal o průběh operace, kterou prováděli geonoští technici, a sám poslal lékařské droidy, aby pomáhali při chirurgických a kibernetických operacích. Nakonec z Kaleshe zbyl jen mozek, mícha a vnitřní orgány, které potom byly přeneseny do pancíře, aby mohl žít jako kyborg. Zároveň v jeho mozku bylo pozměněno centrum hněvu a paměti. Přesto se nepovažuje za droida a reaguje popuzeně na jakoukoli poznámku v tomto smyslu, jak by mohli dosvědčit jeho oběti a místokrál Obchodní federace Nute Gunray, který se dopustil té chyby, že Grievouse považoval za jednoho ze řadových droidských důstojníků.

Ačkoli není citlivý k Síle a nepočítá se ani k Sithům, byl tento kyborg vycvyčen hrabětem Dooku v boji světelným mečem a je těžkým protivníkem mnohých Jediů, jak se ovšem mohli přesvědčit jeho oběti. Poraženým Jediům bral jejich světelné meče jako trofeje, aby s nimi zabíjel další a další.

Zúčastnil se už bitvy na Geonosis. Masakr, který rozpoutal, se však odehrál v skrytu katakomb pod komplexem hnízd arcivévody Poggla Nižšího. Vzápětí byl jmenován vrchním velitelem armády droidů a vnesl do války nový prvek-celé světy proměnil v obrovská jatka a zanechával krvavé stopy na Vnějším okraji.

Jediové se sním poprvé setkali během bitvy na Hypori. Jeho protivníky bylo šest Jediů, včetně Ki-adi-Mundiho, Shaak Ti a Aayly Secury. Kromě těchto tří mistrů žádný nepřežil. Grevious utekl, když na něj legie klonovaných vojáků spustila křížovou palbu.

Na podnět Dartha Sidiouse a hraběte Dooku Grievous naplánoval a podnikl únos Palpatina z Coruscantu. Zažil přitom spoustu potíží, znovu se utkal s Shaak ti a spolu s tuctem Magnagardistů, které osobně vybral, zabil další dva Jedie, kteří chránili Palpatina. Během bitvy se také naskytlo odhalení, že své dvě ruce může rozdělit na čtyři a zaútočit čtyřmi meči současně. Když s Palpatinem vbíhal do své lodi, sevřel mistr Jedi Mace Windu jeho vnitřnosti silným tlakem Síly, proto generála celý zbytek života trápil astmatický kašel.Únos se vydařil, avšak Grievous netušil, že Sidious a Palpatin jsou tatáž osoba. Nechápe tedy, proč kancléře nemůže zavraždit.

Na jeho vlajkovou loď však již nad Coruscantem však vnikli Anakin Skywalker a Obi-Wan Kenobi a kancléře osvobodili, přičemž přišel o život hrabě Dooku. Grevious uprchl a nechal odstartovat všechny záchranné moduly. Plán na zabití dalších dvou Jedi ale nevyšel, Skywalker s křižníkem přistál na Coruscantu.

Na rozkaz Dartha Sidiouse poté z planety Utapau poslal vůdce separatistů na vulkanickou planetu Mustafar. Opět ho však napadl Generál Kenobi. Při nelítostném souboji přišel Grievous o dvě ze svých čtyř rukou, všechny světelné meče a nakonec i o život. Kenobimu nezbylo nic jiného než Generála zastřelit jeho vlastním blasterem. „Jak barbarské!“, prohlásil Obi-Wan, když mrtvému Generálovi házel blaster k nohám.

Generálovou smrtí skončily Klonové války. Palpatin se prohlásil za císaře a Republiku za Impérium a vyhladil téměř všechny Jedie. Grievousův odkaz však přetrvával až do dob Impéria, jelikož to byl asi nejlepší vojevůdce od dob Darth Malaka.

 

Náhledy fotografií ze složky General grievous

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář